Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

12.10.2016
Nejodpornější předvolební debata v dějinách; došlo i na sex a vulgarity. V kontrastu s tím příšerná nuda plná frází. Proč u nás vyhráli obvinění kandidáti?

Foto: Youtube, repro

Popisek: Donald Trump versus Hillary Clinton

Již několik týdnů můžeme sledovat nejrůznější předvolební debaty. Mimořádně zajímavé je porovnání soubojů, které mezi sebou vedou naši politici, a duelů mezi adepty na amerického prezidenta. Ty jsou dokonce experty považovány za nejodpornější v dějinách. Ve srovnání s tím jsou debaty kandidátů do našich krajských nebo senátních voleb smrtelně nudné a vůbec se nelze divit, že naprostá většina voličů už volby zcela ignoruje.

Když se tento týden střetli v druhé předvolební debatě dva kandidáti na funkci amerického prezidenta Hillary Clinton a Donald Trump, desítkám milionů diváků na celém světě nabídli ještě napínavější a pikantnější podívanou než v té první. Jejich vzájemná averze už dosáhla takové míry, že si tentokrát dokonce ani nepodali ruce. Clintonová na Trumpa opět zaútočila kvůli jeho četným milostným avantýrám a různým sexistickým výrokům.   Došlo i na starší video, které nedávno zveřejnila americká média, v němž se sebevědomý Trump velmi nelichotivě vyjadřoval o ženách. Chlubil se, že si s nimi coby slavný muž může dělat, co chce, a nešetřil přitom vulgárními výrazy. 

Donald versus Trump

Clintonová video označila za odporné a pohoršovala se, že takový muž se nesmí stát americkým prezidentem. Obratný Trump se ale za záznamy, které vznikly před více než deseti lety, omluvil a využil je k dalším útokům proti své soupeřce. Zaútočil na ni, že zatímco on pouze mluvil, Bill Clinton ženy skutečně zneužíval a říkal o nich mnohem horší věci. A  Hillary podle něj oběti svého muže zastrašovala a šikanovala. Na pomoc poté Trumpovi přispěchala bývalá Clintonova milenka Monika Lewinská, která eufemisticky konstatovala, že jí po Clintonovi zbyla pachuť v ústech. Připomeňme, že se Clinton kvůli orálnímu sexu s ní musel podrobit dokonce tzv. Impeachmentu.

Strašlivá česká nuda

Americké předvolební debaty se drasticky liší od těch českých, jejichž hlavní charakteristikou je strašlivá nuda a nekonečné řeči, plné naučených frází. Zatímco ve Spojených státech jsou kandidáti na politické funkce doslova obnaženi až na dřeň a jejich protivníci vytahují mnoho let staré trumfy, u nás se podle pravidel přehnané politické „korektnosti“ o nich nedozvíme téměř nic.  S klidem několik volebních období slibují jedno a to samé, přeskakují jako blechy z jedné strany do druhé, čelí obvinění z korupce, porušování zákonů či jiných hříchů a na některé voliče to nemá, jak se zdá, žádný dopad. Při letošních krajských volbách dokonce v některých místech nejvíce bodovali politici, kteří byli obviněni z trestných činů. A zatímco v Americe může Donaldu Trumpovi jeho vztah k ženám zlomit vaz, Jiří Čunek, který podle soudního verdiktu poškodil pověst své sekretářky, se stal drtivým vítězem voleb ve svém kraji. Jenže, z celkového počtu více než 480 tisíc voličů mu daly hlas jenom přibližně pouhá tři procenta z nich! 

Nemilosrdná fakta

Zatímco lídři politických stran naříkají, že se jim nepodařilo své příznivce dostat k volbám, ve skutečnosti by měli zpytovat svědomí. A moc důvodu k radosti ve skutečnosti nemají ani letošní vítězové. I v případě  ANO, které v letošních krajských volbách uspělo nejvíce, zůstává nemilosrdným faktem, že  toto hnutí volilo pouze  kolem šestí procent všech oprávněných voličů. Čtyřiadevadesát z nich dalo ANO jasně najevo NE.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře