Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kdysi jsem mívala starší muže, ale od té doby, co jsem známá, mám mladší, říká moderátorka s velkým nosem a prořízlou pusou, kterou u nás proslavila SuperStar. Koloušek ale není to jediné…

01.11.2016
Kdysi jsem mívala starší muže, ale od té doby, co jsem známá, mám mladší, říká moderátorka s velkým nosem a prořízlou pusou, kterou u nás proslavila SuperStar. Koloušek ale není to jediné…

Foto: Youtube, repro

Popisek: Adela Banášová

Tuhle zábavnou Slovenku jsme v Česku poznali, když spolu s Leošem Marešem moderovala první Československou SuperStar. Na Slovensku má Adela Banášová vlastní talk show a momentálně celá země řeší, že sbalila kolouška.

„Je mi jedno, co se píše. Občas mi někdo řekne, že mě někdo rozebíral na Facebooku. Já tam nejsem, tak pro mě má ta informace stejnou hodnotou, jako kdyby mě někdo řešil na Marsu. Je to mimo můj svět,“ říká moderátorka v rozhovoru pro Ona Dnes. V médiích dělá dlouho, takže už je prý neřeší. „Já vyletěla vzhůru už při první slovenské SuperStar, pak jsem dělala Lets's Dance a Testy národa,“ vzpomíná.

Pracovitá holka

„Takže když přišla Česko Slovenská SuperStar, nebyla to velká změna. Moje kariéra se vyvíjela pozvolna. V šestnácti jsem začínala v ranní televizní show, dělala jsem předtáčky, ankety... Tři roky mě nebylo téměř vůbec na obrazovce vidět, ale naučila jsem se hodně o televizní práci. Pak jsem se dostala přes konkurz do rádia, kde jsem vysílala dva tři roky, pak přišla nabídka na casting na SuperStar. Ale v rádiu jsem zůstala patnáct let,“ líčí šestatřicetiletá Adéla.

Bulvár mi zabil babičku

Vážně jí pozornost médií nevadí? „Občas mě irituje, že si lidé myslí, že vidí do mých vztahů, kdo se ke mně hodí a kdo ne. Moje ego má pak pocit, že by mělo chodit ode dveří ke dveřím a vysvětlovat, jak je to doopravdy, což nejde. Musím si říct, že i to mi musí být jedno.“ Těžce ale bulvár nesla Adélina babička, zemřela předloni a podle Adély k tomu bulvár přispěl. „Zemřela pod tlakem bulváru. Hodně prožívala, co se píše. Moji rodiče jsou na vrcholu nadhledu, vůbec to neřeší. A já od té doby, co mám v sobě uklizeno, už taky ne,“ tvrdí.

V duši mám uklizeno, říká moderátorka

O úklidu v duši a o tom, jak vyrovnaná je, mluví často a ráda. Uklizeno v sobě prý měla, i když bulvár propíral její potrat. „Nevadilo mi, že se o tom ví. Myslím, že nic není náhoda. Takže když na mě soustřeďuje pozornost hodně lidí, můžu jim díky tomu, že se mi něco děje, něco ukázat. Neberu se jako posla spasení, ale známí lidé prostřednictvím svých životů sdělují hodně. I podváděním, ožíráním, vztahy - i to je učení,“ tvrdí Adéla vyrovnaně.

Potrat? No a, příroda ví, co dělá

„Netušila jsem, že každé třetí těhotenství skončí potratem, myslím tedy, že ani spousta dalších lidí to neví, a protože to četli pořád dokola, mohli se to dozvědět. Až když jsem potratila, zjistila jsem, že to zažívá spousta žen. I opakovaně. Bylo to nepříjemné, ale nic tak strašného se mi nestalo, byla jsem v osmém týdnu, ne v osmém měsíci. Měla jsem spíš blbý pocit, že ze mě dělají chudinku, přitom leckomu se stávají horší věci. Jsem pragmatická. Stalo se mi to, psalo se o tom, no a co? Příroda ví, co dělá,“ říká moderátorka v rozhovoru pro Ona Dnes.

Nová láska, koloušek Vincz

Vloni se po sedmi letech rozešla s tanečníkem Peterem Modrovským a je čerstvě zamilovaná do redaktora zpravodajství Viktora Vincze. „Mám nový vtah, ale je to velmi čerstvé, tak o tom moc nevyprávím. I tak je ho na Slovensku plný bulvár. Zaráží mě, jak jsou naprosto cizí lidé schopní posuzovat vztahy,“ diví se Adéla. Nebude to tím, že Viktor je o deset let mladší? „Už jsem měla i dva mladší partnery,“ oponuje moderátorka.

Jsem jako dítě, ráda si hraju

„Kdysi jsem mívala starší, ale od chvíle, kdy jsem známá, mám mladší. Vysvětluju si to tím, že jsem děcko, které potřebuje všechno hravé, jednoduché, čisté. To mě přitahuje. V médiích jsem dostala nálepku inteligentní a pohotové, takže málokdo se mě odvážil oslovit, jistá odvaha, živost a bezstarostnost mi asi imponuje.“ To jí neláká stabilita a zázemí?  „Věk stabilitu negarantuje. Znám spoustu zmatených čtyřicátníků. Že mají majetek, ještě neznamená, že jsou ukotvení a vědí, co se sebou. A hodnoty a zkušenosti mají i mladí. Spousta z nich je v uvažování míle dopředu. Mladší partner automaticky neznamená nezodpovědný,“ směje se Adéla.

Chlapi se mě bojí

Muži se jí prý bojí. „Mnozí. Ale to je jejich problém. Na co by mi byl takový, co se bojí? Pro mě nejsou atraktivní, takže s nimi neztrácím čas. Můj nový přítel má nadhled, což je skvělé.“ Nemá prý problém partnera sama sbalit, sbalila prý asi třetinu svých partnerů. „Nevím, jestli je to dobře, jestli by spíš chlap neměl dokázat svoji chlapskost, sílu, odvahu. Je to individuální,“ krčí rameny.

Přítel musí být i můj fanoušek

„O žádném ze svých partnerů bych neřekla, že se mnou chodil jen proto, že jsem TA Banášová. Ale nemůžu počítat s tím, že toho dotyčného stoprocentně přitahuju jen já, Adela, vždycky je ke mně přicucnutý balíček mého statusu. Ale i ten status může mít upřímně rád. Kdyby ne, začalo by to po čase haprovat, moje práce a popularita by nám vztah mohla kazit. Musí se mu líbit, co dělám a jak to dělám, vlastně to musí být můj fanoušek. Ostatně i já si vybírám partnery, kteří mají nějaký status, už něco dokázali,“ říká.

Vydělávám víc než spousta chlapů

Jako moderátorka se pohybuje v poměrně výlučně pánské doméně. Nemá to jako žena těžší? „Žádnou diskriminaci necítím, myslím, že vydělávám víc než spousta chlapů v mé branži. Spíš mi pořadatelé volají s malou dušičkou, jestli nejsem moc drahá. V showbyznyse je platová diskriminace pokroucená - zřejmě proto, že titulní stránky podle statistik nejlépe prodávají blondýny na modrém pozadí,“ tvrdí Adéla Banášová.

Jako žena mám výhodu

„Začátky jsou těžké, ale to i pro muže. Než si člověk udělá jméno, než si ho všimnou a oblíbí si ho, musí bojovat, snažit se být dobrý. Naopak si myslím, že jako žena mám výhodu, protože nás není moc. Na večírky, kde často převažuje mužská společnost, chtějí mě, abych to vyvážila. Nebo mě dají s někým do dvojice,“ říká. A práce jí jde od ruky – vždyť letos bude moderovat i Českého lva.

Politika není moje bublina

Co by nikdy nedělala? „Politické diskuze. Není to můj svět, nerozumím principu politiky a mocenským hrám. Ale stejně jako neopovrhuju žádnou reality show, protože věřím, že všechno má svůj smysl, neopovrhuju pořady o politice. Je důležité, aby se politikou zabývali lidé, kteří o ní mají přehled. Moje bublina to ale není,“ říká Banášová.  Politiku přesto sleduje. „Netvářím se, že nežiju v tomto světě. Zajímám se natolik, abych byla informovaná, ale nepovídám si o politice. Mylný je princip, že když se budeme rozčilovat, něco změníme. Já věřím, že vesmír je neúprosný: to, čemu věnujeme energii a emoce, to jen krmíme a posílíme.“

Před pár lety ještě tvrdila, že neví, co bude dělat, až bude velká. A dnes? „Nemám pocit, že jsem úplně dospělá, ale už o tom moc nepřemýšlím. Zjistila jsem, že se vždycky nějaká práce najde. Proto věřím, že budu mít takovou, která mě bude naplňovat. Díky moderování se seznámím se spoustou inspirativních lidí a dostanu se na zajímavá místa. Mám neskutečně bohatý život. Perfektní,“ říká Adéla s klidem zenového mistra. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Dáša Vrchotová

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace