Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Jubilant Gott u Babiše a v médiích. To se hodně nepovedlo!

16.07.2014
Jubilant Gott u Babiše a v médiích. To se  hodně nepovedlo!

Foto: Archiv

Popisek: Jubilant Karel Gott má vlastní mince.

VIDEO Není pochyb o tom, že všichni aktéři oslav 75. narozenin Karla Gotta chtěli z úcty k Mistrovi to nejlepší. Výsledkem jsou ale velké rozpaky - a to jak nad soukromou oslavou mistrova jubilea na přepychové farmě ministra financí Babiše, tak nad nešťastně zvolenými pořady a gratulacemi v médiích.

Ani se nechce věřit, že korektní Gott, který nikdy nevystavoval na odiv bohatství,  získané jenom a pouze díky obrovskému talentu a nesmírné pracovitosti, svolil k tomu, že se bude rodinná oslava jeho narozenin konat  v tzv. Čapím hnízdě, patřícím miliardáři Andreji Babišovi. S nápadem údajně přišla jeho manželka Ivana a  je možné, že Gotta postavila před hotovou věc.  Do dějiště  ostře sledovaných oslav si ihned rýpl  deník Blesk zmínkou, že Babiš na farmu získal dotaci padesát milionů korun.  Jako na potvoru byl  vzápětí  uveden na  ČT  investigativní pořad  o  Babišově impériu a  stovkách miliard, které úspěšný politik získal na dalších dotacích. Výsledkem je vážné podezření, že  Babiš se  ocitl ve střetu zájmů. 

Čapí hnízdo je luxusní rezort, na kterém je vidět každá koruna z oněch 50 milionů dotací.

 

Místo Babiše syrová vejce

Tentýž den  vysílala ČT 24  i podvečerní Interview s oslavencem, o jeho oslavě u ministra  Babiše ale nepadlo ani slovo, zato se moderátorka Světlana Witowská  zajímala o to, zda na nemocné hlasivky pomáhají syrová vejce.  Gott se přitom politickým tématům nevyhýbal,  dosti diplomaticky zvládl  například  diskusi na téma  Miloš Zeman  a jistě by sofistikovaně zdůvodnil svoji přítomnost v sídle kontroverzního politika, tak jako to v minulosti dokázal, když byl nařčen z  podpisu Anticharty, atd.

Kýč z úcty k Mistrovi

Kromě tohoto aktuálního rozhovoru se však  televizní stanice většinou spokojily s tím, že sáhly do svých archivů. Danajský dar Gottovi připravila televize Barrandov, když  v prime time nasadila „z úcty k Mistrovi“ reprízu  vánočního magazínu „Exkluziv Kateřiny Brožové“ s  Gottovou rodinkou. Výsledkem se stala dokonalá ilustrace slova kýč v duchu známé Kunderovy definice, že „kýč je naprosté popření hovna“. V pohádkových kulisách vánoční atmosféry se přesladká Brožová vlichocovala Gottovi (ještě více, než v případě jiných svých hostů), poté s polibky přivítala manželku Ivanu s oběma dcerami, z nichž jednu dojemně držela za ruku. Exploze podbízivosti byla nesnesitelná, sám Gott se v druhé části pořadu pouze zmohl sem tam  na nějakou odpověď, situaci nakonec zachránila jen sympaticky přidrzlá Charlotte, která odmítla zdvořile přitakávat na vše, co jí bylo dospělými podstrčeno.

Vkusnější byly příspěvky TV Prima, kde se Gottova rodina prezentovala také, tentokrát formou klipu, nazpívaného manželkou a dcerami, právě k letošním narozeninám. Při jeho promítání  přímo ve VIP zprávách, se přítomný Gott dobře bavil, i když neskrýval své dojetí. Evidentně nejvíce ho pobavily momenty, kdy zpívající manželka oprašuje jeho Slavíky nebo zápasí v kuchyni.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na ');.

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře