Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Byl prý nejlepší chlap jejího života, jenže jí to došlo, když už bylo na záchranu manželství pozdě. Kornova ‘ex‘ je věku, kdy by si mohla užívat, namísto toho má ale obrovské starosti se synem

24.10.2016
Byl prý nejlepší chlap jejího života, jenže jí to došlo, když už bylo na záchranu manželství pozdě. Kornova ‘ex‘ je věku, kdy by si mohla užívat, namísto toho má ale obrovské starosti se synem

Foto: FTV Prima

Popisek: Lidé ji znají především jako exmanželku Jiřího Korna. Bývalá sexbomba ale denně dokazuje, že se dokáže i sama pořádně poprat se životem.

Většinou ji lidé znají hlavně jako exmodelku a exmanželku Jiřího Korna. To je ale hodně nefér. Stále krásná Kateřina totiž vystudovala vysokou školu, hraje v divadle i před kamerou, vede kurzy jógy, a navíc se ještě stará o postiženého syna. A to má na doživotí.

Jako řadu kolegů i ji před lety ‘zaškatulkovali‘, a z toho se prý jen velmi těžko vymaňuje. A tak navzdory vzdělání i zkušenostem stále i mnoho kolegů nepovažuje Kateřinu Kornovou za herečku. „Jsem pro ně ta bývalá manželka Korna a ta bývalá modelka,“ povzdychla si v rozhovoru pro deník Blesk odjakživa trošku výstřední plavovláska, která již deset let hraje v Divadle Pavla Trávníčka. Jenže patří k lidem, které se ‘škatulkám‘ nedokážou ubránit. A tak se o to ani nesnaží, protože je to zbytečné. „Ale rozhodně nechci vypadat, že si nějak stěžuju, beru to tak, jak to je,“ dodala.

Objevili ji na ulici

Narodila se 23. března 1967 v Praze a ještě jí ani nebylo patnáct, když ji na ulici oslovil hledač talentů s tím, jestli by se nechtěla stát manekýnou. Řekla si proč ne a velmi brzy zjistila, že ji tahle práce opravdu baví. Díky ní mohla již před revolucí za ‘železnou oponu‘, byla v Tokiu, Helsinkách, Kodani, různě po Rusku… „To byly velké zážitky, které si budu pamatovat do smrti. Ale byla jsem opravdu mladinká, studovala jsem současně gymnázium a nebrala jsem tu profesi příliš vážně. Spíš jsem to vnímala jako zajímavý přivýdělek,“ zavzpomínala. Dokonce si ji později vybrala jedna vídeňská agentura a žila rok sama ve Vídni. „To byla pro holku, která do té doby bydlela s rodiči, kde měla veškerý servis, hodně zásadní zkušenost. Naučilo mě to obrovské samostatnosti.“

Korn sháněl trio a našel manželku

Se zpěvákem Jiřím Kornem, který byl tenkrát na vrcholu popularity, se seznámila díky práci. Oslovil ji totiž, když sháněl tři děvčata jako ‘křoví‘ pro svá vystoupení. A tak sehnala ještě Martinu Zbořilovou, dnes Formanovou, a Ladu Kristofovičovou a zrodilo se trio KLM. Pak se načas jejich cesty rozdělily, protože Kateřina vycestovala do zahraničí za prací. Události roku 1989 ji ale přitáhly zpátky domů a znovu se s Jiřím setkala. Začali se sbližovat, a když otěhotněla, vyhlášený gentleman považoval za správné požádat ji o ruku. V květnu 1991 porodila Kateřina syna Filipa a o čtrnáct měsíců později dceru Kristinu. Manželství sice nevydrželo, příjmení si ale nechala, přestože se později vdala podruhé. „Já Jirkova žena byla, měli jsme se rádi, máme spolu dvě děti a já jsem na to svým způsobem pyšná. Asi i proto si to příjmení nechávám, protože Jirku považuji za nejlepšího muže, jakého jsem ve svém životě potkala. Což jsem ale samozřejmě dokázala ocenit až časem a až ve chvíli, když už jsem ho dávno ztratila,“ prozradila s tím, že rozvod nesla velmi těžce i proto, že několik týdnů plnil stránky novin a časopisů. „Skoro denně si na Jirku při nějaké příležitosti vzpomenu. Co by na to řekl, jak by to udělal…“

Kvůli dětem se vždy dohodnou

I když byl rozvod opravdu bouřlivý, dnes jsou prý bývalí manželé dobrými přáteli. Vlastně je k tomu přinutily děti, které se s otcem pravidelně setkávají. „Když je to potřeba, Jiří je tu vždy. V rámci svých možností nabídne pomoc. Máme dnes opravdu pěkný vztah.“ O svých mužích prostě nemluví, i když prý nikdy nebyla sama. V jejím domě ale už pro žádného není místo – žije s dětmi. Je to důležité především kvůli synu Filipovi, u nějž lékaři diagnostikovali mozkovou obrnu a autismus a péče o něj zabírá Kateřině většinu dne. „Všechno, co dělám, je přirozená věc, z lásky matky k synovi. Někdy jsou to intuitivní věci, někdy metoda pokus-omyl. Za tu dobu jsme spolu hodně prožili, prošli jsme různými obdobími, kdy to bylo po zdravotní stránce jednou nahoře jednou dole, ale musím říct, že mi dělá radost, jaký je,“ konstatovala spokojeně. Má obrovskou radost, když vidí jakýkoli pokrok, ale především je ráda, že si spolu rozumějí a vždy dokážou najít společnou řeč.

Psali jsme:

Bývali sexsymboly: Jiří Korn i Kateřina Kornová jsou dodnes pohlední. Jejich dcera se jim hodně podobá, přesto krásu nezdědila, vypadá trochu jako Marfuša. A co naznačuje tím kvádrem s kravatou?

Nestárnoucí Jiří Korn bojuje s obrovskými problémy a strachem, je v tom alkohol i tvrdé drogy... Kam a proč zmizela beze stopy jeho sestra Yvetta?

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adina Janovská

Komentáře