Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Skandál. Několikrát jsme upozornili na rizika, spojená s uprchlíky u česko - německých hranic. Přesto hranice stále nikdo nehlídá a... Němci kontrolují Čechy! Terorista z Kamenice to prokázal

10.10.2016
Skandál. Několikrát jsme upozornili na rizika, spojená s uprchlíky u česko - německých hranic. Přesto hranice stále nikdo nehlídá a... Němci kontrolují Čechy! Terorista z Kamenice to prokázal

Foto: ZDF

Popisek: Německá média zveřejnila fotku hledaného mladíka

Ve stínu povolební mediální smrště téměř zanikla alarmující zpráva, že v saském městě Chemnitz (Kamenice), ležícím pouhých čtyřicet kilometrů od našich hranic, se o víkendu konala obrovská policejní razie. Němečtí policisté se při ní snažili zabránit chystanému bombovému útoku. Kromě evakuace obyvatel rezidenční čtvrti muselo být uzavřeno i tamní nádraží. O pomoc při pátrání po syrském imigrantovi byla dokonce požádaná i česká policie.

Obyvatelé jedné ze zdejších rezidenčních čtvrtí sledovali v přímém přenosu razii několika desítek policistů, kteří dorazili v koloně typických modrobílých dodávek. Část z nich ráno probudili muži se samopaly a sdělili jim, že musí okamžitě opustit své byty. Dosti děsivý byl pohled na balkóny domů, na nichž se objevili střelci v kuklách a neprůstřelných vestách, hlídající okna pro případ, že by jimi někdo utíkal. Na chemnickém nádraží zase vznikla panika, když se tam našlo podezřelé zavazadlo, a proto musel být celý areál na několik hodin uzavřen. Německý tisk o akci informoval palcovými titulky s vykřičníky a zveřejnil také fotografie podezřelých osob, především Syřana Jabera Albakra.

Šli najisto

To, že šli policisté najisto, dokazuje i fakt, že v bytě, který tento dvaadvacetiletý mladík obýval, se našla vysoce výbušná látka, se kterou již někdo manipuloval. Proto musela být v bezprostřední blízkosti domu okamžitě zlikvidována. Podle některých německých médií mohl být Albakr napojený na tzv. Islámský stát, do Německa údajně přišel v loňském roce. Zatímco hlavní podezřelá osoba dlouho unikala a policie přiznávala, že netuší, kde je, byli zadrženi nejméně tři muži, kteří s ním mohli být v kontaktu. Je alarmující, že o pomoc při pátrání byla požádána i naše policie. Nakonec byl mladý Syřan Džábir Bakar zatčen v Lipsku.

Kontroly? Ne, fraška!

Krajské listy již několikrát upozornily na skutečnost, že přes různé sliby ministra vnitra Milana Chovance nejsou české hranice vůbec hlídány, i když je v jejich bezprostřední blízkosti umístěno několik uprchlických táborů. Je velkým paradoxem, že pokud se na hraničním přechodu směrem do Saska konají namátkové kontroly, prováděné německou policí, hlídky akorát přísně kontrolují Čechy. Přitom lze v příhraniční oblasti, například městečku Annaberg, spatřit volně se pohybující skupiny mladých imigrantů, kteří neustále telefonují. A podobný obrázek je běžný právě v Chemnitz. Pokud navštívíte některý ze zdejších obchodních domů, můžete si být jisti, že ochozy jsou doslova obleženy mladými muži cizího původu, kteří pečlivě sledují dění kolem sebe a rovněž stále telefonují.

Skandální reakce

Když jsme na skutečnost, že hranice nikdo nehlídá, upozornili a žádali v této záležitosti stanovisko ministerstva vnitra, dočkali jsme se skandální reakce. Mluvčí ministerstva vnitra Klára Pěknicová nás odkázala na mluvčí cizinecké policie Kateřinu Rendlovou a ta, ani přes urgenci, na naše dotazy vůbec nereagovala. Jako by šlo o nějakou bezvýznamnou banalitu, a ne o bezpečnost lidí, žijících ve zdejším regionu. Je dosti typické, že policie jak v Německu, tak u nás začíná konat, až když se stane nějaká tragédie.

Čtěte také:

Praha, zaplavená tisíci uprchlíky. Co způsobil nedostatek toalet? Děsivá situace v utečeneckém táboře; muži i ženy se brodili ve výkalech

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na

Vložil: Adéla Hofmanová

Komentáře