Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Unikátní český protidrogový vlak zastaví cestou do Německa v Chomutově. Tentokrát se ve městě zdrží od 2. do 3. listopadu

01.11.2016
Unikátní český protidrogový vlak zastaví cestou do Německa v Chomutově. Tentokrát se ve městě zdrží od 2. do 3. listopadu

Foto: chomutov-mesto.cz

Popisek: Zvláštní protidrogový vlak dorazí do Chomutova již podruhé

Protidrogový vlak REVOLUTION TRAIN je unikátní vzdělávací nástroj, který varuje před riziky legálních i nelegálních drog. Nyní míří díky velkému zájmu z Německa za hranice a cestou již podruhé v letošním roce zastaví díky podpoře města Chomutov na místním nádraží.

Speciálně vybavená stříbrná vlaková souprava, interaktivní projekt zacílený na lidské smysly a také funkční protidrogová prevence. To vše je REVOLUTION TRAIN, který už 25. května viděly v Chomutově první stovky návštěvníků.

Tentokrát se protidrogový vlak zdrží od 2. do 3. listopadu, a že se programu zúčastní násobně více lidí, je už jisté. Po předchozí úspěšné zastávce se totiž projekt rozhodlo podpořit město Chomutov. Ve spolupráci s Nadačním fondem Nové Česko, který vlak provozuje, se postará, aby byla kapacita vlaku bezezbytku využita.

Protidrogový vlak Revolution Train

Celkem již REVOLUTION TRAIN navštívilo zhruba 20 000 návštěvníků a většina byla programem nadšena. Část z nich dorazila do vlaku také z Německa, kde projekt získal ocenění od pověřenkyně spolkové vlády pro oblast drog Marlene Mortler. Souprava díky tomu zakotví 7. listopadu za hranicemi ve městě Annaberg-Buchholz.

„Chceme s vlakem dokázat, že Česko může nabídnout i něco pozitivního, nejen levné drogy. Protidrogový vlak děti 'baví‘ a učitelé jsou z jejich reakcí nadšení. Věříme, že se teď vlak uchytí i na západě,“říká autor projektu Pavel Tuma.

Protidrogový vlak Revolution Train

V interiéru protidrogového vlaku návštěvníci procházejí 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí a vede k přemýšlení o hodnotě lidského zdraví. Že jde o jedinečný zážitek potvrzuje každý, kdo se s programem osobně seznámí. Projekt má podporu Národního protidrogového koordinátora i Národní protidrogové centrály (NPC).

 „Projekt nabízí poutavou a pro mladé lidi atraktivní formou zamyšlení nad reálným příběhem a  jeho souvislostmi,“ dodává ředitel NPC Jakub Frydrych.

Protidrogový vlak Revolution Train

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře