Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej! Ve čtrnácti brutálně znásilnil a mučil Patrika. Pak ho „uklidili“ do Boletic, jeho zločinecká dráha ale pokračuje

26.10.2016
Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej! Ve čtrnácti brutálně znásilnil a mučil Patrika. Pak ho „uklidili“ do Boletic, jeho zločinecká dráha ale pokračuje

Foto: TN.cz / repro

Popisek: Nikolas Bady

Ten případ si možná pamatujete. Dvacetiletý Nikolas Bady před šesti lety totiž brutálně znásilnil a mučil dvanáctiletého Patrika. Nápravné zařízení mu zjevně nepomohlo, momentálně ho opět má v hledáčku policie.

Dvanáctiletého chlapce Nikolas ještě s komplicem před šesti lety v severočeské Krupce mučili tak dlouho, až málem zemřel. Během mučení ho opakovaně znásilnili. Přestali prý jen proto, že jim došly síly. Vážně zraněný chlapec se musel sám doplazit pro pomoc. Starší z agresorů skončil na pět let za mřížemi, Bady pak coby nezletilý  skončil v nejtvrdším uzavřeném oddělená nechvalně známého nápravného zařízení v Boleticích u Děčína.

Co se stalo v Krupce?

Šokující čin se stal 29. dubna 2010 v Krupce na Ústecku. Tehdy nezletilí kamarádi Nikolas a Tomáš (17) si vyhlédli dvanáctiletého Patrika. Dvojice ho znásilnila, švihala páskem, kopala do něj, několik hodin štípala kleštěmi a nakonec ho zahnali do potoka. Tam svlečený Patrik musel dělat dřepy a na hlavu si musel pouštět těžkou desku... „Víš, co dělal Hitler za války s cikánama v koncentráku? Tak to teď budeme dělat s tebou, protože jsi bílej," řekli mu tehdy agresivní útočníci. 

Napadl zdravotnici

Před Boleticemi byl Bady v jiném nápravném ústavu, v Chrastavě. Tam mladistvého násilníka ale nezvládli. Napadl tam totiž zdravotnici. Ta na něj podala trestní oznámení, policie ale napadení označila jen za přestupek. „Zdravotnice kontrolovala, zda chlapec bere léky. To ho rozlítilo natolik, že jí nejprve slovně napadl, vyhrožoval smrtí, urážel. Pak se rozpřáhl a šel na ní. Na poslední chvíli mu v útoku zabránil náš asistent, který byl vyčleněn, aby ho neustále hlídal," popsala tehdy incident zaměstnankyně ústavu.

Utekl a zmlátil přítelkyni

Chlapec byl tedy převezen do „přísnějších“ Boletic. Po ukončení povinné školní docházky byl ale v červnu 2011 přeřazený do budovy s volnějším režimem, odkud jedenáctkrát utekl. Za tyto útěky dostal roční vězení, ale před trestem se delší dobu skrýval. Údajně měl být dokonce v Anglii.  Prozradil se až loni v srpnu, kdy brutálně zmlátil svou přítelkyni. I za to půjde před soud.

Soudkyně varovala už před šesti lety: Dejte si pozor!

Mladík se ale rozhodně nepoučil. Už když stál Nikolas Bady před soudem kvůli mučení chlapce, soudkyně před ním varovala. „Upozorňuju všechny lidi v republice, aby si dali před ním pozor! Mám pocit, že ho tady brzy uvidíme," řekla tehdy podle ústecké MF Dnes. A dnes jí musíme dát za pravdu.

Zloděj z ústeckého nádraží

Policie totiž nedávno dopadla zloděje, který okrádal cestující na hlavním vlakovém nádraží v Ústí nad Labem. Bral jim mobilní telefony a také hotovost. A neváhal jim vyhrožovat i nožem. Po jeho dopadení policisté zjistili, že se jedná právě o známého kriminálníka Nikolase Badyho.

Ohrožoval oběti nožem

„Po poškozeném požadoval finanční hotovost. Ve chvíli, kdy mu mladík odpověděl, že nemá peníze, tak ho požádal o mobilní telefon. Mladík mu ze strachu telefon půjčil, načež pachatel s telefonem odešel a nechtěl mu ho vrátit," popsala loupež  Veronika Hyšplerová, mluvčí ústecké policie. Po druhé krádeži ho policie dopadla. A tak snad konečně skončí Bady ve vězení, kam patří. A doufejme, že zahodí klíč.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .                     

Vložil: Dáša Vrchotová

Komentáře

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace