Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu, říká senátor Veleba, který na Vysočině kandiduje na hejtmana. Jeho Traktor Zetor tour 78 má za sebou kolem tří tisíc kilometrů

06.10.2016
Je to řehole, ale dobrý pocit přebíjí únavu, říká senátor Veleba, který na Vysočině kandiduje na hejtmana. Jeho Traktor Zetor tour 78 má za sebou kolem tří tisíc kilometrů

Foto: Archiv J. Veleby

Popisek: Jan Veleba ve svém traktoru.

Svoji předvolební „Traktor Zetor tour 78" ukončil včera senátor Jan Veleba.

Ptali se mě i Romové...

Za 23 dnů urazil traktor více jak tři tisíce kilometrů. Za každého počasí jsme projeli ,křížem krážem´ celou Vysočinu. Potkávali lidi nezaměstnané, v důchodu, nemocné, ale i živnostníky a podnikatele. Se všemi jsme se zastavili a probrali starosti jak jejich soukromé a pracovní, tak aktuální stav naší krásné země. Mnohdy jste se na nás obraceli i s prosbami o pomoc, a tak se budeme snažit i svému slovu dostát, i když někdy je to o podpoře státní, ne té nižší, soukromé," vzkazuje veřejnosti Velebův tým.

Celkově jste zhruba urazili 2714 km traktorem a dalších pár stovek kilometrů navíc auty. V traktoru jste strávili, včetně doprovodného auta, 23 dnů a 198 pracovních hodin plus nějaké ty hodiny mimo. 

A co říká sám lídr? „Potkávám mnoho lidí, hovořím s nimi a jejich reakce jsou vesměs pozitivní. Nejčastěji vypráví o svých konkrétních problémech, chtějí se svěřit, ale také se hodně ptají. Hlavně na to, když budeme mít volební úspěch, tak co pro ně uděláme. Ptali se mě na to i třeba Romové ve Žďáru nad Sázavou a v Jihlavě. Stejnou otázku mně položil docela slušně vypadající bezdomovec v Třebíči, který za mnou sám přišel před nákupním centrem," prozradil a pokračoval: 

„Hodně často se na mne lidé obracejí s prosbami o pomoc při vyřízení osobních věcí. Na co ale reagují lidé všude, tak to jsou výzvy, aby se něco udělalo proti útokům na prezidenta. Časté jsou stesky zemědělců na velmi nízké výkupní ceny mléka a obilí. Prožívám ale také situace humorné. Při vjezdu do vesnice hraje z tlampače na vleku úvodní orchestrální melodie slavných Troškových filmů Seno, slunce, jejímž autorem je Karel Wágner. Při průjezdu jednou vesnicí u Hrotovic za mnou vyběhl starší muž s dvěma vypnutými králičími kožkami v domnění, že jede sběrna kůží…"

Jan Veleba s příznivci.

Projet Vysočinu autem, paráda, za pár dní je hotovo. Projet Vysočinu na traktoru Zetor Crystal 160, ještě větší paráda, ale únava, při které bolí celé tělo. Svého rozhodnutí, že to udělám, vůbec nelituji. Nemůžete totiž poznat tento opravdu krásný kraj se 704 vesnicemi a osobitými, ale dobrými lidmi, lépe," zhodnotil celou akci sám Veleba.

Tyhle silnice, to není žádný med

Vysočina je nádherný kout naší země. Kraj s bohatstvím půdy, lesů a vody, kraj příjemných a pracovitých lidí a také kraj spjatý s jmény velikánů našich dějin – například s Karlem Havlíčkem Borovským nebo Janem Žižkou. Vysočina je ale i kraj památek světového kulturního dědictví UNESCO – Zelená hora, náměstí v Telči, Židovské město v Třebíči, základů národního písemnictví – Bible Kralická," připomíná dále vlastenecky senátor Jan Veleba. 

Původní plán 19 etap byl vzhledem k velmi dobrým odezvám prodloužen. Je to ale řehole, v osm ráno start, kolem osmnácté dojezd, ale dobrý pocit přebíjí únavu. Jet po velmi často špatných sliničkách třídy třídy až 100 kilometrů denně plus na o trochu lepších dvojkách, tak to opravdu není žádný med," zní závěrečná slova.

A ještě poslední postřeh: Nejlepší a bezprostřední reakce při průjezdu zaznamenávám od mladých lidí a to je dobré znamení. Sečteno a podtrženo řečeno parodií slov klasika ´tento způsob volební kampaně zdá se být poněkud spíše vyhovující´."

Celkem v 11 krajích v letošních krajských volbách s výjimkou Zlínského a Pardubického kraje kandiduje Strana Práv Občanů v koalici s hnutím Svoboda a přímá demokracie - Tomio Okamura (SPD).

Předseda SPO Jan Veleba a jeho videopozvánka k volbám:

Předseda SPO Jan Veleba a jeho videopozvánka k volbám

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .

Vložil: Lucie Bartoš

Komentáře