Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Miliardář Valenta odhalil neuvěřitelné: Kolik dostala firma, kde působil lidovecký ministr Jurečka, na dotacích?

05.08.2016
Miliardář Valenta odhalil neuvěřitelné: Kolik dostala firma, kde působil lidovecký ministr Jurečka, na dotacích?

Foto: Facebook

Popisek: Marian Jurečka

Senátor Ivo Valenta na svém profilu na Facebooku uveřejnil čísla, která jste možná nezaznamenali. Týkají se peněz, jež zveřejnilo ministerstvo zemědělství v souvislosti s udělením dotací a finančních podpor v uplynulých letech. Kromě Andreje Babiše, což už zřejmě nikoho ani nepřekvapuje, je tam prý nasáčkovaná také rodina ministra pobožné KDU-ČSL Mariana Jurečky.

„Zřejmě „nedopatřením“ zde totiž schází informace o tom, že největší část z balíku peněz, který je rozdělen mezi velké agrární firmy, získává v rámci pomoci českým zemědělcům AGROFERT. Firma místopředsedy vlády České republiky a zároveň ministra financí tak s obrovským náskokem vede žebříček největších příjemců zemědělských dotací, což ani ve světě hned tak nemá obdoby. Podle informací z médií Agrofert jen v loňském roce obdržel od státu 788 milionů Kč! Dalších 150 milionů pak získala firma, ve které dříve působil právě ministr zemědělství Jurečka a kde stále působí jeho bratr - Agro 2000," uvedl na svém Facebooku Valenta, který v podzimních volbách hájí barvy Svobodných a Soukromníků ve Zlínském kraji.

Ministerstvo zemědělství na slova nereagovalo.

KrajskýmListům.cz se však už v minulosti ozval insider z řad KDU-ČSL, který není právě s politikou a postoji ministra Jurečky spokojen. Náš zdroj tvrdí, že se Jurečka obklopil mladými lidmi, kteří jej adorují, a chce se vyšvihnout na pozici předsedy lidovecké strany. Ta se aktuálně pohybuje nad hranicí volitelnosti a v období sporů o OKD či policii o straně nebylo ani vidu, ani slechu. „Krom jiného si Jurečka pravidelně nechává platit reklamu na Facebooku, aby byl vidět, říká se mu tam pan brambora," dodal náš zdroj. Jeho slova o placené kampani lze jednoduše ověřit a potvrdit.

Co se dotací a Andreje Babiše týká, jde o stále stejnou píseň. Jak uvádí stránky Mapování.cz: „Rekonstrukce areálu Čapí hnízdo stála přes 200 milionů Kč. Celými 50 miliony ale miliardáři vypomohl Středočeský kraj, který mu přiklepl dotace z EU! Hotel, farma, ekocentrum i restaurace ovšem nejsou vzhledem k cenám pro každého. Babiš ale odmítá, že by si ve skutečnosti postavil své sídlo: „Pokud je mi známo, tak dotace tvoří 7 % investice. Pořádá se tam plno akcí.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh  na .    

Vložil: Zdeněk Svoboda

Komentáře