Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily

05.10.2016
Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, má trvalé bydliště ve Zlíně. Úřady to potvrdily

Foto: Archiv

Popisek: Senátor Ivo Valenta avizoval své stěhování do Zlínského kraje na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz počátkem září.

Senátor Ivo Valenta, který za stranu Svobodných a Soukromníků kandiduje na post hejtmana Zlínského kraje, je občanem kraje. Nikoliv Monte Carla, jak je uvedeno na volebních lístcích. Informaci potvrdila mluvčí. Voliči tedy nemusejí mít obavy, že by lístky nebyly platné. Podle Zlínského kraje je vše v pořádku a lístky jsou i s touto zastaralou informací v pořádku.

„Hlasovací lístek koalice Svobodní a Soukromníci je tedy plně v souladu se zákonem č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů,“ potvrdila ParlamentnímListům.cz tisková mluvčí Zlínského kraje Renata Janečková. 

„Na hlasovacím lístku koalice Svobodní a Soukromníci je u kandidáta č. 1 Ivo Valenty uvedeno jako místo trvalého pobytu Monte Carlo. Tento údaj byl ke dni podání kandidátní listiny pro volby do zastupitelstva Zlínského kraje, konané ve dnech 7.–8. října 2016, správný a platný. Pan Ivo Valenta v prohlášení, které je nedílnou součástí kandidátní listiny, uvedl, že mu nejsou známy překážky volitelnosti, popřípadě tyto překážky pominou ke dni voleb,“ vysvětluje Janečková dále.

Své stěhování do Zlínského kraje Valenta avizoval na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz počátkem září. Ostatně – bez trvalého pobytu v České republice by ani nemohl kandidovat. „V pátek jsem formálně dotáhl své stěhování zpět na Moravu, když jsem se přihlásil k trvalému pobytu a ve Zlíně požádal o vystavení nového občanského průkazu,“ zmínil tehdy se slovy, že se o trvalém usídlení v kraji rozhodl po 18 letech.

„A nejen já, ale celá moje rodina, která se stejně jako já v příštích dnech přihlásí k trvalému pobytu ve Zlíně,“ dodal. Do světa podle svých slov odešel kvůli zkušenosti a vybudování mezinárodní společnosti. „Teď se vracím zpět, neboť moje srdce vždy patřilo Valašsku a Slovácku. A chci, aby v této krásné krajině vyrůstaly také moje děti,“ dodal. Jak také uvedl, bylo nutné včas vyřešit všechny záležitosti, které souvisely s ukončením jeho trvalého pobytu v Monaku. 

„O to větší motivaci mám k tomu, abych se naplno zapojil do práce pro náš kraj. Hejtmanství potřebuje restartovat a znovu dodat energii a tah na branku. I proto jsem se rozhodl, že v říjnových krajských volbách budu kandidovat na hejtmana a pomůžu tomu, aby byl Zlínský kraj skvělým místem pro život,“ zmínil také podnikatel. 

Redakci ParlamentníchListů.cz dále zajímalo, zda voliči budou na tuto informaci nějakým způsobem upozorněni. „O změnách, ke kterým došlo v mezidobí od registrace kandidátních listin do 48 hodin před zahájením voleb, budou voliči informováni prostřednictvím oznámení zveřejněného ve volebních místnostech,“ sdělila nám mluvčí Zlínského kraje. 

Pokud proběhnou u kandidátů nějaké změny jako například to, že se kandidátka vdá, pak krajský úřad standardně netiskne nové lístky, ale na tuto změnu voliče upozorní. 

Vložil: Anička Vančová

Komentáře