Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Nový prezident kouzelníků je z Uherského Hradiště. Dosavadního Pavla Kožíška vystřídal Jiří Hadaš, původním povoláním učitel, který se v posledních letech věnuje výhradně kouzlení

10.10.2016
Nový prezident kouzelníků je z Uherského Hradiště. Dosavadního Pavla Kožíška vystřídal Jiří Hadaš, původním povoláním učitel, který se v posledních letech věnuje výhradně kouzlení

Foto: ČMS

Popisek: Nový prezident českých kouzelníků Jiří Hadaš (vlevo) s odstupujícím Pavlem Kožíškem

Novou Výkonnou radu si na svém sněmu v Týnu nad Vltavou volili v neděli 18. září 2016 členové Českého magického svazu. Hlasy všech přítomných získal dosavadní viceprezident Jiří Hadaš, který po sedmi letech vystřídá ve funkci prezidenta svazu Pavla Kožíška, jenž z osobních a pracovních důvodů na funkci rezignoval. Viceprezidentkou se stala Renata Táborská a ekonomkou Jarmila Svobodová.

Český magický svaz je organizace, sdružující kouzelníky z Čech, Moravy i Slovenska, kteří se moderní magii věnují na profesionální či amatérské úrovni. Vznikl v roce 1969 a v současné době má zhruba čtyři stovky členů. Mezi členy svazu je řada držitelů mezinárodních ocenění. ČMS je vyhlašovatelem mistrovství republiky v moderní magii, finančně podporuje většinu významných republikových festivalů, pořádá čtyřikrát ročně odborné semináře, spojené s burzami kouzelnických pomůcek a rekvizit, pro děti pořádá kouzelnické letní tábory a vydává časopis Moderní magie. Český magický svaz je členem mezinárodní asociace národních kouzelnických svazů FISM, řídí jej Výkonná rada, která je volena Magickým sněmem.

Příprava oslavy 50. výročí

V aktuálním volebním období se chce nový prezident ČMS Jiří Hadaš zaměřit zejména na rozšíření členské základny, a to hlavně z řad mládeže, pro kterou chce zorganizovat profesionální MAGIC campy a vyškolit odborné mentory, kteří budou působit v každém kraji. Dále hodlá zlepšit komunikaci – zrekonstruovat webové stránky, maximálně využít možností moderních komunikačních prostředků, a to nejen Facebooku, ale také Twitteru a kanálu YouTube, který je pro kouzelníky obzvlášť užitečný. Dalším úkolem, který si Jiří Hadaš předsevzal, je zkompletování archivu ČMS a příprava na důstojnou oslavu 50. výročí ČMS v roce 2019.

Mezinárodní festival v Uherském Hradišti

Mgr. Jiří Hadaš je původním povoláním učitel, v posledních letech se ale věnuje výhradně kouzlení, animačním pořadům pro děti, moderování, pořádání kulturních a společenských akcí a charitativní práci (spolupráce s Nadací rozvoje občanské společnosti – Pomozte dětem, Kouzelný koncert pro děti z dětských domovů). V Uherském Hradišti pořádá každé dva roky největší mezinárodní festival moderní magie u nás – Magic Festival, již čtyři roky je šéfredaktorem časopisu Moderní magie a tři roky vykonával funkci viceprezidenta ČMS. Kouzlení se věnuje od útlého dětství, společně s bratrem, otcem či asistentkami získal řadu cen na magických festivalech v ČR i zahraničí.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře