Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Kotel se starostou Čunkem: Vsetín čekají velké investice, důležitým přínosem pro region bude ale především vysokorychlostní trať, která usnadní cestování do Prahy i na Slovensko

23.09.2016
Kotel se starostou Čunkem: Vsetín čekají velké investice, důležitým přínosem pro region bude ale především vysokorychlostní trať, která usnadní cestování do Prahy i na Slovensko

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jiří Čunek, senátor a starosta Vsetína

Kotel se starostou trval v pondělí 19. září téměř čtyři hodiny. Starosta Jiří Čunek zodpověděl několik desítek dotazů před zaplněným malým sálem vsetínského domu kultury. Na programu byla problematika hazardu na Vsetíně, rekonstrukce nádraží nebo změny v dopravě, spojené s opravou vsetínského nadjezdu. Občané však starostovi na Kotli prezentovali i problémy, které je trápí, a tak se probíraly městské chodníky, nedostatek parkovacích míst, městská hromadná doprava, nevzhledné zastávky MHD, ucpané a nefunkční kanály, rozkopané cesty, nebo si také starostovi stěžovali na cyklisty, kteří jezdí po chodníku.

Starosta Čunek v úvodu setkání připomněl nejvýznamnější investice, které v nadcházejících pěti letech čekají Vsetín. „Šňůru akcí odstartuje stavba přednádražní galerie, které bude předcházet zbourání budovy ČSOB banky. To je naplánováno na letošní listopad,“ informoval občany starosta Čunek. Počátkem příštího roku by pak měla začít samotná stavba. Vzhledem k tomu, že odstavné parkoviště u věžového domu nebudou občané po dobu stavby moci používat, bude k tomuto účelu vyčleněna část vsetínského autobusového nádraží.

¨Rychlostní trať zkrátí cestu do Prahy

Další očekávanou akcí je jeden a půl miliardová investice do rekonstrukce vsetínského vlakového nádraží. Současně bude probíhat také modernizace celé trati od Hranic na Moravě až po hranice se Slovenskem s tím, že tato investice si vyžádá bezmála 15,5 miliardy korun. „Díky vybudování rychlostní trati se tak cesta pro naše občany jedoucí do Prahy zkrátí. Myslím si, že být za 2,5 hodiny vlakem v Praze je proti automobilové dopravě podstatně lepší a pohodlnější alternativa,“ dodal Jiří Čunek.

Liďák bude opět zdobit Dolní náměstí

Dalšími projednávanými investicemi pak byly protipovodňové úpravy břehů řeky Bečvy a s tím související opravy chodníků nebo rekonstrukce Lidového domu, který se od 1. ledna 2017 stane jediným místem provozování loterijní činnosti ve Vsetíně. O rekonstrukci vnitřních prostor se postará jeho nový nájemce, společnost Helvet Gastro, kterou oprava interiéru vyjde na 20 milionů korun. Venkovní plášť budovy opraví zase město Vsetín s cílem využít na tyto práce dotačního titulu. „Po opravě tak Lidový dům získá podobu, kterou si mnozí Vsetíňané pamatují, a věřím, že liďák bude opět zdobit Dolní náměstí,“ uvedl starosta Čunek.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře