Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Kultura

Kultura

Pojďme se bavit: Je tu hudba, film, knihy, výstavy, nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Zlíňané se dočkali jako první v celé republice, v bankomatu ČSOB mohou vkládat nejen bankovky, ale dokonce i mince. Služba zatím funguje v pilotním provozu a pro klienty banky je zdarma

03.10.2016
Zlíňané se dočkali jako první v celé republice, v bankomatu ČSOB mohou vkládat nejen bankovky, ale dokonce i mince. Služba zatím funguje v pilotním provozu a pro klienty banky je zdarma

Foto: Ilustrační foto ČSOB

Popisek: Vkladový bankomat na mince

ČSOB koncem září zprovoznila první bankomat, který umožňuje nejen vkládání bankovek, ale i mincí. Umístěn je ve zlínské pobočce na náměstí T. G. Masaryka. Služba bude zatím v pilotním provozu a pro klienty ČSOB zdarma. Podle dostupných informací jde o první bankomat pro vkládání mincí v Česku.

Doposud slouží vkladové bankomaty pouze pro vkládání bankovek. Klienti je přitom využívají stále víc, proto se počet vkladových bankomatů ČSOB se jen za poslední tři roky zdvojnásobil. Aktuálně jich je 156, počet vkladů se za stejnou dobu dokonce ztrojnásobil. „Naše standardní vkladové bankomaty se velmi osvědčily, proto jsme se rozhodli především pro firemní klientelu rozšířit služby také o mince. Ulevíme tak nejen klientům, ale i našim pobočkám. Pilotní provoz bude trvat minimálně do konce letošního roku. Na základě zájmu a zkušeností klientů se rozhodneme o dalším rozvoji a případném rozšiřování sítě,“ uvedl Martin Štýber, manažer útvaru Platební řešení a prodej ČSOB.

Mince se budou vkládat do bankomatu najednou, neroztříděné, otvorem označeným pro mince. Maximální počet mincí pro jeden vklad bude omezen na 350 kusů. Má-li klient mince i bankovky, je možné vložit je do bankomatu v rámci jedné transakce. Po vložení hotovosti se zákazník také dozví, jak dlouho bude celá operace trvat. Například sto kusů mincí se zpracovává přibližně 35 sekund.

 O vkladu obdrží klient stvrzenku ve formě výčetky

Celkový maximální objem vložené hotovosti na jeden vklad zůstane standardních 350 000 korun a připsání vkladů bankovek i mincí bude probíhat v on-line režimu. Pokud tedy klient využije bankomat v pracovní dny od 8 do 18 hodin, peníze mu budou ihned připsány na účet u ČSOB nebo Ery Poštovní spořitelny. Pokud bude vklad realizován později nebo o víkendu, budou peníze na účtu do druhého pracovního dne. O zpracovaném vkladu obdrží klient stvrzenku ve formě výčetky o zpracovaných bankovkách a mincích.

K největším přednostem vkladových bankomatů, které fungují i pro výběry hotovosti, patří právě jejich přístupnost. Klienti je mohou využívat 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, bez ohledu na otvírací dobu pobočky. Vůbec první vkladový bankomat ČSOB otevřela v hlavním městě v pobočce na Černém Mostě v roce 2009. Ke vkládání hotovosti mohou klienti používat také pobočky České pošty či finanční centra Ery.

Stalo se u vás něco, co by měli ostatní vědět? Napište na .

Vložil: Redaktor KL

Komentáře